Connect with us
Arkadaşa doğum günü hediyesi, birthday gift for friend

Arkadaşa Hediye

Arkadaşa Özel Doğum Günü Hediyesi Nelerdir?

Özel günlerde sevdiklerimize hediye almak oldukça zordur. Doğum günü, yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü vs. derken yılda en az iki defa hediye alma ihtiyacımız doğabiliyor. Bunların içinde en zoru da arkadaşa doğum günü hediyesi almaktır şüphesiz. Hem onun ilgi alanına yönelik olan hem de sürpriz yapıp şaşırmasını sağlayacak hediyeler seçmek ne yazık ki kolay değildir. Bu sorununuzu çözüme kavuşturacak hediye seçeneklerini bu başlıkta sizin için bir araya getirdik.

Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi Seçenekleri

Kutu Oyunları

Kutu oyunları,Box games

Arkadaşa doğum günü hediyesi seçerken eğer ortamı neşelendirecek bir şey arıyorsanız en mantıklı seçimlerden biri kutu oyunlarıdır. Piyasada birçok çeşidi olan kutu oyunlarından arkadaşınıza hitap edeceğini düşündüğünüz bir tanesini seçebilirsiniz. Monopoly, Scrabble, Cenga, Tabu vb. örnek gösterebiliriz. Ayrıca sadece o günü değil arkadaşınızın geçireceği daha birçok güne ortak olabilirsiniz. Ne zaman oyunu oynasa sizi hatırlayacaktır, böylece hafızasında iz bırakabilirsiniz. Ancak bu tip oyunlara ilgisi yoksa muhtemelen tozlu raflarda unutulmaya yüz tutacak bir hediye olacaktır.

Kum Saati

Kum saati, Sand watch

Doğum günlerinde sevdiklerimize onları özel hissettirecek hediyeler almak isteriz. Bazen hediyenin kenarına iliştirdiğimiz sevgi dolu bir not yeterli olurken bazen de oluşan beklentiyi karşılamak neredeyse imkansızdır. Arkadaşa doğum günü hediyesi olarak kum saati almak çok ince bir anlam taşırken aynı zamanda estetik ve tatlı bir hediyedir. Karşı tarafa sadece bir kum saati veya dekorasyon ürünü değil aynı zaman da bir vakit hediye etmiş olursunuz. Belki de kendi vaktinizi… Böylesine ince bir anlam taşıyan hediye ile arkadaşınıza kendini özel hissettirebilirsiniz.

Dünya Küresi

Dünya Küresi, World Sphere

Arkadaşınıza dünyaları almak ister misiniz? Evet kötü bir giriş oldu ancak dünya turu yapmak isteyen arkadaşınıza veya onun çok gitmek istediği bir ülkeyi işaretleyerek güzergah çizebilirsiniz. Eğer arkadaşınızın ilgi alanına hitap ediyorsa hem taşıdığı anlam hem de dekoratif duruşuyla unutamayacağı bir hediye olacaktır.

Makyaj Malzemesi

Makyaj Malzemesi, Cosmetics

Kadınların en büyük motivasyon kaynaklarından biri de makyaj yapmaktır. Aynanın karşısında harcanan dakikalar asla boşa geçmiş sayılmaz ve fazlasıyla verim sağlar. Hatta bazı kadınlar üzerinde makyajın iyileştirici etkisi bile görülür. Hastayken ya da depresyondayken mod değişimine yardımcı olan en etkili ilaçtır. Eğer kız arkadaşınız da bu bahsettiğimiz kısıma dahilse şüphesiz seçilebilecek en güzel hediyelerden biri de makyaj malzemeleridir. Anca uyarmakta fayda var makyaj başlı başına bir okyanustur. Kız arkadaşınız bu konudaki tercih ve zevklerini iyi bilmeniz gerekir ki ona gerçekten seveceği ya da kullanabileceği bir şey hediye edebilesiniz.

Çiçek

Çiçek, flower

Rengarenk, mis kokulu çiçekler her zaman özel günlerimizin en büyük kurtarıcısı, kahramanlarımız olmuştur. Bir saksı veya vazo içerisinde hazırlanmış rengarenk çiçek aranjmanları en çok tercih edilen kız arkadaşa doğum günü hediyesi seçeneklerinden biridir. Baharın gelişinin habercisi olan beyaz ve sarı renklerin ahenkle dans ettiği bir papatya aranjmanı ile sevgilinizi mutlu edebilirsiniz. Ayrıca Sevgililer gününde en çok tercih edilen çiçek çeşitlerinden biri de kırmızı güldür. Aşk, saygı, sevgi ve sonsuz tutku anlamına gelir. Böylesine derin anlamlı bir hediye ile kız arkadaşınıza hem iltifat edip hem de görsel şölen yaşatabiliriz. Aşkın, sevginin ve sadakatin en büyük sembolü olan kırmızı gül ile sürpriz yaparak yüzündeki tebessümün sebebi olabilirsiniz. Çiçekler kız arkadaşa alınabilecek hediye seçenekleri arasında yer alsa da çok tercih edildiği için kız arkadaşınızda üzerine düşünülmemiş hediye izlenimi yaratabilir.

Takı&Aksesuar

Aksesuar, accessories
Kolye, küpe, bileklik, fular veya şallardan en az birinin özellikle kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından olduğunu hepimiz biliyoruz. Sevgilinize hediye seçerken onun ilgi alanına hitap eden ve seveceğini düşündüğünüz bu aksesuarlardan birini hediye alabilirsiniz. Üstelik bazı takıların içerdiği anlamlı figürler ile de duygularınızı bir mesaj niteliğinde sevgilinize iletebilirsiniz. Ancak uzun soluklu bir ilişkiniz varsa muhtemelen aksesuar içeriklerinin çoğunu da şimdiye kadar en az bir kez tüketmişsinizdir. Bu sebeple diğer seçenekleri değerlendirmenizde fayda olacaktır.

Fotoğraf Standı

Fotoğraf Standı, Photograph album

Beraber geçirdiğiniz güzel günlerden, gittiğiniz yerlerde veya eğlence olsun diye çekilip arşivlediğiniz fotoğrafları incelemenin artık zamanı geldi. Beğendiğiniz, güzel anıları hatırlatan fotoğraflarınızın polaroid çıktısını alarak mandal veya ip ile oluşturacağınız fotoğraf standı en güzel arkadaşa doğum günü hediyesi örneklerinden biri olacaktır. Maddiyatı düşük ancak maneviyatı yüksek olan bu hediye ile hem anılarınızı ölümsüzleştirebilir hem de arkadaşınızı mutlu ederek ona kendisini özel hissettirebilirsiniz.

Kıyafet

Kıyafet, Clothes

Manevi anlamından öte ihtiyaçlarını karşılayacak kullanışlı bir hediye olsun istiyorsanız tekstil ürünlerini tercih edebilirsiniz. Geçen hafta bir mağazanın önünden geçerken sizi kolunuzdan çekiştirerek içeri nasıl heyecanla götürdüğünü hatırlayın. Belki de o elbiseyi veya gömleği almanız için size gizli bir mesaj vermiş olabilir. 🙂 Hem hoşuna gideceğinden de tamamen emin olduğunuz bu hediyeden daha iyisi olamaz öyle değil mi? Ancak belirtmek isteriz ki tekstil ürünlerinde beden problemi yaşama ihtimaliniz olacağından hediyenizi almadan önce arkadaşınızın kıyafet ölçülerinden emin olmakta fayda var.

Kitap

Kitap, Book

Evet yanlış okumadınız kitap. Kitaplar keşfedebilmiş olanların sığınıp kafa dinlediği en güzel limanlardır. Yorgun veya stresli bir günün ardından uykudan daha iyi gelen bir ilaçtır. Mutsuzluğun da üzüntünün de en güzel ilacıdır. Yepyeni bir dünyaya yelken açmaktır kitap okumak. Yeni insanlar tanıyıp yeni yerler öğrenmektir. Kendini yeniden keşfetmektir. Bazen hikayenin baş rolünün yerine koyup kendini kaybolmak istemektir. Kitaplar derindir. Kitap hediye etmek demek karşınızdaki kişiyi yeni bir dünya ile tanıştırmak demektir. Eğer sevdikleriniz bir kitap kurduysa ve okuması gerektiğini düşündüğünüz herhangi bir kitap varsa eğer ona verebileceğiniz en güzel hediye seçeneğidir. Sonrasında belki günler belki haftalarca sizinle olayları tartışacak, belki bu kitap hayatına dokunacak ve senelerce hafızasından silinmeyebilir.

Hobi Setleri

Hobi Setleri, Hobby

Arkadaşa hediye olarak yeni edineceği bir hobi sunmak istemez misiniz? Bu ister ahşap, taş, cam, kumaş ya da tuval boyama olsun, ister kanaviçe olsun isterseniz puzzle yapımı olsun. Bu tamamen kız arkadaşınızın hoşlandığı / hoşlanabileceği şeylere bağlıdır. Günlük hayatımızın koşuşturmacasında kendimize vakit ayıramadığımız, kendimizle kaliteli vakit geçiremediğimiz bir gerçek. Arkadaşınıza kendisiyle kaliteli vakit geçirebilecek bir hediye sunmanız ise onu ne kadar düşündüğünüzü ve önemsediğinizi gösterecektir.

Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi Almak Artık Çok Kolay!

Arkadaşa hediye seçenekleri arasından en unutulmaz ancak çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık.  Hediye araştırırken listenin üst sıralarında yer alması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında en az bir kez gömlek, forma veya kalem hediye olarak almıştır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Muhiku olarak gerek doğum günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşup hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız arkadaşa hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Arkadaşa Hediye

To Top