in ,

Aranjman Çiçek Nasıl Bakılır? Aranjman Çiçek Modelleri

aranjman-cicek-nasil-bakilir

Her çiçeğin kendine has bakım rutini vardır. Peki, aranjman çiçek modellerinin rutin bakımı nasıl olur?

Çiçek bakım dünyası ile ilgili merak ettiğiniz tüm başlıkları ve en özel çiçek modellerini sizin için derledik. Eğer siz de kafanızda yer alan soruları cevapladıktan sonra çiçek almak veya hediye etmek istiyorsanız mutlaka yazımızı okumalısınız!

Çiçekler, doğanın bize sunduğu kimi zaman insan eli ile yeniden şekillenen yaşamın en güzel renklerinden biridir. Çiçekler, ortama yayılan havaları, dekoratif yönleri ve en önemlisi yaydığı enerji ile günümüze renk katar.

Dolayısıyla sevdiklerimizi  mutlu etmek için tercih ettiğimiz hediyeler arasında yer alırlar. Fakat çiçekler canlı ve renkli dokularını yanlış bakım sonucu kolayca kaybedebilmektedir. Bu durum ile karşılaşmamak için tercih ettiğiniz çiçeğin bakım sürecine iyice dikkat etmeniz gerekiyor.

Muhiku, özel aranjman buketleri ile hem sevdiklerinizi mutlu etmenize aracı oluyor hem de hangi çiçeği tercih etmeniz konusunda sizlere yardımcı oluyor.

En geleneksel  hediyeler arasında yer alan çiçekler, Muhiku ile sevdiklerinize ulaştırılıyor. Çünkü Muhiku, klasik bir hediye gibi görünen çiçekleri en farklı aranjmanlar ile özel hediyelere dönüştürüyor.

En Güzel Aranjman Çiçek Çeşitleri Nelerdir?

Yaşama renk katan en ince detaylardan biri çiçekler ve farklı çiçeklerin bir araya gelmesi ile tasarlanan özel aranjman buketlerdir.

Bu çiçekler kişisel zevklere göre değişiklik göstermektedir. Sade fakat doğal güzellikten hoşlananlar papatyayı tercih ederken zarif çiçeklerden hoşlananlar orkideye yönelecektir. Dolaysıya seçtiğiniz çiçek buketi de zevkinize  göre oluşturulacaktır.

sevdiklerinizi-mutlu-edecek-en-taze-7-cicek-aranjmani

Birbirinden özel çiçeklerin bir araya gelmesi ile oluşan çiçek aranjmanları en özel hediyelerden biridir.

Renklerin büyüsünde taze çiçek modelleri ile kavuşabilir ve sevdiklerinize zarif bir hediye verebilirsiniz. Üstelik çiçekler çoğu zaman dekor amacıyla da tercih edilen, yaşam alanlarına estetik bir görünüm kazandıran detaylardan biridir.

Sade, şık, naif ya da gösterişli. İstediğiniz aranjman çiçek modeline Muhiku ile ulaşabilirsiniz. Gelin özel günler için tercih edebileceğiniz çiçek buketleri nelerdir ve nasıl bakılır birlikte göz atalım.

Sonsuz Pembe Çardak Gül Buketi

Aranjman çiçek solar mı başlığı hepimizin merak ettiği detaylardan biridir. Çiçekler, çabuk solması ve kalıcı olmamasından dolayı çoğu zaman tercih edilmemektedir. Oysa ki doğru bakım rutinini uyguladıktan sonra sizler de taze çiçek buketlerine sahip olabilirsiniz. Bu çiçeklerden birisi ise Sonsuz Pembe Çardak Gül Buketi‘dir.

Siyah biyeli buket kağıdına sarılan bu güller renkleri ve tasarımı ile sizleri mest edecek! Uygun koşullar sağlandığı taktirde tazeliğinden hiçbir şey kaybetmeyen Sonsuz Pembe Çardak Gül Buketi tercih edeceğiniz özel seçeneklerden biri.

Nasıl Bakılır?

 • Öncelikli olarak buketin taze kalabilmesi için temiz bir suya ve vazoya ihtiyacı vardır.
 • Çiçeğin direkt olarak gün ışığına maruz kalmamasına dikkat edilmelidir.
 • Çiçekleri vazoya yerleştirmeden önce suya değecek kısımlardaki yaprakları temizlenmelidir.
 • Biliyoruz ki çiçek buketinin daha uzun yaşaması kullanılan suyun kalitesine bağlıdır. Çiçeklerin canlı kalması için temiz su kullanımına özen göstermelisiniz. 
 • Tüm bu detayların yanı sıra ömrünü tamamlayan çiçeklerin vazodan çıkarılması buketin ömrünü artıracaktır.

💐 Çiçek bakımı konusunda daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız Buket Çiçek Nasıl Canlı Tutulur? Çiçeklerinizi Uzun Süre Canlı Tutacak İpuçları blog yazımızı da okuyabilirsiniz.

Beyaz Krizantem Çiçek Buketi

Bolluğu temsil etmesi ile bilinen beyaz krizantem çiçeği sevdiklerinize hediye edebileceğiniz en özel çiçek aranjmanlarından biridir. Çünkü zarif tasarımı ile herkesin hoşuna gidecek şık bir görünüme sahiptir. Canlı çiçek aranjman modelleri arasında yer alan Beyaz Krizantem Çiçek Buketi, siyah biyeli buket kağıdında tasarlandı!

Su her canlının yaşam kaynağı olduğu gibi çiçeklerin de yaşam sebebidir. Dolayısıyla kaliteli bir su ile çiçeğinizin daha uzun yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Diğer dikkat edilmesi gereken başlık ise güneş ışığıdır. Doğrudan gün ışığına maruz kalmayan çiçek daha canlı kalır. Bu yüzden çiçeğin yerine seçerken doğrudan güneş almayacağı bir yere koymaya özen göstermelisiniz.

Turuncu Kasımpatı Çiçek Buketi

Turuncu kasımpatı çiçek buketi, renk tonu ve ona eşlik eden diğer detaylar ile gününüze renk katıyor! Sıradan çiçeklerin yanı sıra özel buketler ile  güne renk katmak isteyenlerin tercih  edeceği bu çiçek, sizi renkli bir dünyaya davet edecek!

Gerekli koşullar sağlandığında uzun süre yaşayabilen çiçek buketine Muhiku ile sahip olabilirsiniz. Bu çiçeği muhafaza edebilmeniz için dikkat etmeniz gereken ilk şey temiz bir sudur. Bunula birlikte diğer detaylara da dikkat ederseniz uzun süre yaşayan, hoş görünümlü bir çiçek buketine sahip olabilirsiniz.

Pembe Royal Gül Buketi

Çiçekler, bakımı ve sevgisi ile emek isteyen canlılardır. Bundan dolayı satın alıp bir köşeye bırakmak doğru olmaz. Çiçeklerin yaşaması için gerekli koşuların sağlanması gerekir. Pembe Royal Gül Buketi bunlardan biridir.

Pembe Royal Gül Buketi, Craspedia, Solidago, Seteria ve Okaliptus’ten oluşmaktadır. Zarif ve sade buketlerden hoşlananların tercih edeceği bu gül buketine Muhiku ile kolayca ulaşabilirsiniz. Çiçek buketinin daha uzun yaşayabilmesi için gerekli koşulların sağlanması gerekmektedir. Örneğin vazo içindeki su ve çiçeğin konumlandığı yer bunlardan biridir.

Renkli Çiçek Buketleri Muhiku’da!

cicek-buketi-sukulent-arajnmani-kibrit-mum

Sevdiklerinizi mutlu edecek pek çok aranjman çiçek modeline Muhiku ile ulaşabilirsiniz. Üstelik mevsimin en taze çiçeklerini İstanbul içi aynı gün sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.

Çiçeklerin sunduğu renkli dünya Muhiku’nun yenilikçi bakış açısı ile kesişiyor. Bahar tazeliğini yaşam alanınızın her köşesinde hissedeceğiniz zengin çiçek modellerini keşfetmeye hemen başlayın!

💐 Kuru çiçek, özel aranjman, taze çiçek buket modelleri saksı çiçekler veya dekoratif çiçekler kısacası aradığınız her şeye Muhiku ile sahipsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

  kediler-gunde-kac-sefer-besleniir

  Kediler Günde Kaç Öğün Yer?

  halaya-hediye

  Halaya Hediye Ne Alınır? Halaya Verilecek En Güzel 10 Hediye