Connect with us

Anneye Hediye

Anneye Yılbaşı Hediyesi Ne Alınır?

Yılbaşı kutlamak kültürümüzde çeşitli fikir ayrılıklarına maruz kalsa da bizim için tamamen yeni bir yılın yeni umutların simgesidir. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için tertemiz bir sayfa açtığımızı düşünürüz. Annelerimiz bizim en değerli varlıklarımız, yeni yılda ailesi evlatları için sağlıklı bir yıl ve güzellikler diler. Bu güzel varlıklar için yeni yılın güzel başlamasını sağlamak, onlara güzel bir anneye yılbaşı hediyesi sunmak isteriz.

Tabii en sevdiklerimize hediye almak daima zordur. Öylesine bir hediye değil anlamlı ve üzerine düşünülmüş bir hediye seçmek maalesef kolay olmuyor. Aslında beğenmeyeceği ve mutlu olmayacağı bir hediye alsak dahi annemiz asla bize beğenmediğini söylemeyecek aksine çok güzel bir hediye olduğunu söyleyecek sizi üzmemek için. Fakat sonrasında hediyenizi bir kenara kaldıracak ve belki bir daha aklına gelmeyecek.İşte tam da bu noktada sizlere yardımcı olmak isteriz. Çünkü hepimiz hediyelerimizin gerçekten beğenilmesini ve özel bir hediye olmasını isteriz.

Yılbaşında Nasıl Hediye Seçilir?

Yılbaşı hediyeleri doğum günü, anneler günü gibi özel günlere istinaden biraz daha rahat olabileceğimiz bir zamandır. Daha fazla kategoride hediye seçebilir, daha az seçenek için basit olur mu kaygısı yaşarız.

Yılbaşı hediyeleri yeni yıla vurgu yapacak, önümüzdeki yeni yılın ne kadar güzel geçebileceği yahut yeni yılın bize katabileceği şeyler ile ilgili olması gerekmektedir. Annelerimiz daima pozitif olup bizim umutsuzluğa kapıldığımız zamanlarda dahi bizi teselli etmiş ve olumsuz koşulları bir şekilde kendi çabaları ile düzeltmişlerdir. Bu sebeple yılbaşı hediyesi ile annemize “Her şey güzel olacak, olmasa bile düzeltebiliriz. Biliyorum çünkü sen yanımdasın ve bunun için çok mutluyum.” mesajını verebiliriz.

Hediye seçimi yaparken konseptimiz yılbaşı olduğu için ihtiyaca yönelik bir hediye de tercih edebilirsiniz bu annenize seni ve ihtiyaçlarını önemsiyorum, yeni yıla hiç bir ihtiyacın/eksiğin olmadan başlamanı istiyorum mesajını verecektir. Gerçi bu seçeneğimiz çok da kolay olmasa gerek zira annelerimiz çoğunlukla kendi ihtiyaçlarından bahsetmez, bizim için daha iyisi olsun isterler. Annenize yılbaşı hediyesi olarak ihtiyaca yönelik bir hediye düşünüyorsanız iyi bir gözlemci olmanız gerekir.

Anneye yılbaşı hediyesi seçeneklerine biraz daha yakından bakalım.

Biblo

Biblo, Trinket

En Çok Tercih Edilen Hediyeler

Dünya Kahveleri Kutusu
89.00₺
69.00₺
(75)
Kutuyu İncele
Dünya Çayları Kutusu
159.00₺
89.00₺
(16)
Kutuyu İncele
Helen Kutusu
169.00₺
109.00₺
(18)
Kutuyu İncele
Flora Kutusu
179.00₺
129.00₺
(7)
Kutuyu İncele
Hera Kutusu
189.00₺
139.00₺
(9)
Kutuyu İncele
Türk Kahvesi Kutusu
189.00₺
149.00₺
(18)
Kutuyu İncele

Biblo annelerin (nedense) çok sevdiği ve ulaşılması en kolay hediyelerden biridir. Bir çok farklı modeli olması da bizi en çok cezbeden özelliklerindendir. Seramik, cam, ahşap ve metal seçenekleri olması da bu seçeneğin kendi içerisinde çeşitlenmesine sebep olmakla gönlümğzğ kazanıyor. Her bütçeye ve her zevke uygun bir model bulmaksa kesinlikle mümkün.

Aile Takvimi

Aile Takvimi, Familt Calendar

Annenize yılbaşı hediyesi olarak üzerinde ailenize ait fotoğrafların bulunduğu ve aileye özel günlerin, aile üyelerinin doğum günlerinin belirtildiği özel bir takvim hazırlayabilirsiniz. Her yıl özeldir ve size özel bir yıl için size özel bir takvim çok özel bir hediye olmaz mı? Gün geçtikçe hatırlamamız gereken şeyler, yapmamız gereken işler çoğalıyor dolayısıyla unutkanlıklarımız çoğalıyor. Annenize belirli özel günleri özel ikonlar kullanarak ve ufak açıklamalar ekleyerek hazırladığınız bir takvim ise çok güzel bir yeni yıl hediyesi olacaktır.

Saat

Saat, Watch

Yılların eskitemediği klasik bir hediye haline gelen saat en önemli şeyin zaman olduğu gerçeğini unutmamamızı sağlamasının yanı sıra zarif ve şık bir seçenek olarak aklımızdan çıkmıyor. Saatin geniş model ve her bütçeye uygun fiyat aralığı bulunması da avantajlı hediye olarak listemizde baş sıralarda yerini almasını sağlıyor.

Giysi

Kıyafet, clothes

Bu seçeneğimiz ihtiyaca yönelik hediyeler listesinde yer alabilir. Yılbaşına özel annenizi soğuktan koruyacak şık bir boyunluk, atkı, kazak tarzı parçalar hediye edebilirsiniz. Sıcak tutacak şirin yün bir çorap dahi tercih edebilirsiniz. Bu seçenek diğer özel günlerde maalesef hediyenin basitleşmesini sağlayabiliyor fakat annenizin tarzına uygun seçimler yılbaşı için güzel bir tercih olabilir.

Kolye, Bileklik

Kolye, necklace

İsterseniz gümüş, isterseniz altın, isterseniz çelik modeller tercih edin yılbaşına özel şık bir model kolye yahut bileklik annenizin gönlünü almaya yetecektir. Biz kadınlar takıları çok seviyoruz fakat boynumuzda/bileğimizde devamlı taşıyacak kadar anlamlı, güzel takılar edinemiyoruz. Anneniz için seçeceğiniz güzel bir parça onu çok mutlu edecek ve asla üzerinden çıkarmak istemeyecektir. Bu bağlamda kararmaya dayanıklı bir malzemeden yapılma ürün almanız daha kullanışlı olacaktır.

El Yapımı Kurabiye

Şimdiye kadar hep annelerimiz bizim için bir şeyler pişirdi, en azından yılbaşında biz de onlar için bir şeyler pişirebiliriz. Annemize özel yıl başı hediyesi tarçınlı, zencefilli, bal yahut pekmezli bisküvi tadında kurabiyeler yapsak çok güzel olmaz mı? Hem annemize bir şeyler pişirip ona özel bir şey için emek harcadığımızı görüp duygulanmalarını hem de istediğimiz zaman istediğimiz şeyi başarabileceğimizi gösterip gururlanmalarını sağlayabiliriz. İster kadın ister erkek olun bu seçenek tüm anneleri mutlu etmeye yetecektir. Denenmiş onaylanmıştır.

Kupa, Kitap, Sıcak Su Torbası

Kitap, Book

Bu üçleme çok önemlidir, birbiri ile bu kadar uyumlu bir kaç şeyi bir arada bulmak maalesef her zaman kolay olmuyor. Bu ürünlerin her biri tek tek güzel evet fakat annemize alacağımız hediye olarak maalesef sönük kalıyor. Gel gör ki birleşince adeta hediye tercihlerinde kartların yeniden dağıtılmasına sebep olacak bir etkiye sahip oluyor. Hele bir de yanına güzel bir kahve yahut özel aromalı bir çay eklerseniz hediyenin etkisini kat kat arttırmış olursunuz.

Kupa

Annelerimizin çay/kahve(kışın sahlep) tutkusu azımsanamaz, tüketmekten bu kadar keyif aldıkları bu içecekleri sizin hediyeniz ile tüketmeleri ise tatlarına tat katacaktır.

Kitap

Kitap her yaşta okunmaktan keyif alınan muazzam bir şey değil mi? İster bilimsel, ister romantik, ister klasik isterse şiir kitabı olsun annemizin sevdiği tarzda bir kitap hediye ederek ona yepyeni bir dünya sunmuş oluruz. Eğer annenizin hiç kitap okuma alışkanlığı yok ise dikkatini çekecek bir dergi yahut belgesel ile değişim yapabilirsiniz.

Sıcak Su Torbası

Belki de bu seçeneğimiz için “Ne alaka?” diye soruyorsunuzdur. Sevgili arkadaşlar, kadınlar erkeklere oranla daha çok üşür ve kışın kendimizi sıcak tutmak isteriz. Kimi zaman ayağımızın altına, kimi zaman ensemize kimi zamansa sadece sarılmak için bile sıcak su torbası isteriz. Neden bilmiyorum ama sıcak su torbası bizi mutlu ediyor. Güzel bir çay/kahve içerken elimizde bir kitap ve kucağımızda sıcak su torbası ile tüm zorlukların gelip geçici olduğunu hissederiz.

Annenize Hediye Seçerken Geleneksel Hediyelerden Sıyrılın!

Anneler gününde veya diğer özel günlerde annenize onun eşsiz olduğunu, varlığı için minnettar olduğunuzu ve onu düşündüğünüzü hissettirecek hediyeler seçmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Günümüzde anneye hediye denince ilk akla gelen ve en çok tercih edilen seçeneklerin tekstil ürünleri veya küçük mutfak aletleri olduğunu göz önünde bulunduracak olursak eğer bu seçeneklerle annemize olan hislerimizi ifade etme isteğimiz ne yazık ki imkansız bir hal alıyor. Tam da bu nokta da sizi ve annelerinizi sevindirecek bir haberimiz var! Onlara sürekli erteledikleri mutluluğu yaşatmaya hazır mısınız? Muhiku olarak anneniz için tasarladığımız anneye hediye fikirleri ile annenize yepyeni deneyimler yaşatıp yüzündeki tebessümün sebebi olabilirsiniz!

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Anneye Hediye

To Top