in , , ,

Anneye Özel Hediye Fikirleri – Anneye 7 Hediye Fikri

anneye-ozel-hediye-fikirleri

Sevdiklerimize her zaman en güzel hediyeleri vermek isteriz. Hediyemizin onu mutlu etmesini ve uzun yıllar akılda kalmasını dileriz. Özellikle de hediye aldığımız kişi dünyada bizi en çok seven insan, yani annemiz ise. Peki anneye özel hediye seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Annelerimizin karşılıksız sevgisi ve şefkati ömrümüz boyunca bizi sarıp sarmalar. Adeta dünya üzerindeki kötülüklerle aramızda kalkan olurlar. Bu güzel insanlara onlara layık bir hediye bulabilir miyiz? Onların zevklerine ve ilgi alanlarına dikkat ediyorsak, evet!

Anneye hediye seçerken işimiz biraz daha kolay. Çünkü aldığımız en ufak şey bile onları dünyanın en mutlu insanı yapacaktır. Hediye alma sebebiniz her ne olursa olsun düşünüldüğünü hissetmek ona iyi hissettirecektir.

Ayrıca annenizle ufak bir tartışma yaşadığınızda ve onun gönlünü almak istediğinizde Muhiku’nun anneye özür hediyesi seçenekleri imdadınıza yetişir. Bu anlamlı hediyelerle annenizin kırılan kalbini onarabilirsiniz.

Şimdi gelin, anneye özel hediye fikirlerine göz atalım.

Anneler için Hediye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hepimiz annemizi çok severiz. Fakat maalesef pek azımız annemizin hayallerini, ilgi alanlarını, sevdiği şeyleri biliriz.

Annemizin günlük işlerini baz alarak bunları annemizle bütünleştiriyoruz. Peki kendinizi düşündüğünüzde yaptığınız her şeyin sizi yansıttığını söyleyebilir misiniz?

Annelerimiz de bizim gibi günlerini tamamen sevdikleri, ilgi duydukları şeylerle geçiremezler. Bu yüzden onlara unutulmayacak bir hediye vermek istiyorsanız mutlaka annenizin sevdiği ve ilgi duyduğu şeyleri öğrenmelisiniz.

Onunla içten bir şekilde sohbet ederek hayallerini sorabilirsiniz. Bunu yapmak hem sizi birbirinize yakınlaştıracak hem de hediye seçiminizi kolaylaştıracaktır. Güzel yanıtlar aldığınız takdirde ona manevi değeri yüksek bir hediye hazırlayabilirsiniz.

Şimdi Anneler Günü, doğum günü gibi özel günlerde değerlendirebileceğiniz anneye hediye fikirlerine bakalım.

Anneye Hobi Seti

ahsap-boyama-hobi-seti

Annelerimizin düşünecek ve yapacak o kadar çok işleri var ki bir hobi edinmeye, bu hobiyle meşgul olmaya vakitleri kalmıyor. Annenize kendine ayıracağı bir vakit kazandırma düşünceniz bile onu mutlu etmeye yetecektir.

“Annem böyle şeylerden hoşlanmaz ki!” demeyin. Yeni bir şeyler denemekten herkes hoşlanır. Günlük streslerden bir parça uzaklaşmak bile annenize iyi gelecektir. Sıcacık kahve veya çay eşliğinde sadece kendine ait bir zamana sahip olmak annenizi nasıl mutlu etmez?

Alacağınız hobi seti tamamen size ve annenizin zevkine bağlı. Dilerseniz birkaç örnek verelim.

Ahşap Boyama Deneyimi

Anneniz ahşap boyama kitiyle kendine şık bir takı kutusu tasarlayabilir. Kendin yap deneyim kitleri arasında yer alan bu ürün aynı zamanda çok uygun fiyatlı. İçerisinden 3 renk boya, fırça ve kutu çıkıyor. Ahşap boyamaya dair ipuçlarının yer aldığı kart sayesinde annenizin keyifli zaman geçireceğine eminiz!

Bütçenize göre yalnızca ahşap boyama seti ya da hediye kutusu alabilirsiniz. Doğum günü hediyeleri sayfasına göz atarak içerisinde deneyim kiti bulunan bir kutu seçebilirsiniz.

Kanaviçe

çiçek-kanaviçe

Küçükken çok kez annelerimizi iğne iplikle haşır neşir şekilde görmüşüzdür. Bu tabii ki o zamanın günlük gereksinimleri gereği yaptığı bir şeydi. Çoğumuz annelerimizin, ananelerimizin bir şeyler ördüğünü diktiğini görmüşsünüzdür. Komşular ile paylaşılan dantel motifleri, örgü modelleri pek moda idi. Şimdi ise bizim uğraşlarımızda olduğu gibi annelerimizin de uğraşları değişti.

Çok zor olmayacak bir model ile annemize kanaviçe hediye etmemiz ise anneye özel hediye seçenekleri arasında nostaljik bir opsiyon olacaktır. İşleme yaparken kafasını boşaltacak, deşarj olacaktır.

Puzzle

Biz yıllarca ona yapboz dedik ama puzzle demesi daha havalı oluyor kabul edelim. 250 ya da 500 parçalık bir manzara veya çiçek deseni tercih edebilirsiniz. Burada önemli olan annenizin keyifle günlük işlerden uzaklaşması. Bu yüzden artistik seçimlerdense nispeten kolay ve şık alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Kişisel Bakım Setleri
keyif-dolu-bakim-hediye-kutusu

Anneler için hediye seçeneklerinde kişisel bakım alakasız gibi gözükebilir. Fakat aslında anneye kendine vakit ayırmasını sağlayacak bir hediye vermek onu anladığınızı gösterecektir. Senelerce sizinle ve diğerleriyle ilgilenip onların bakımını üstlenen birine olgunlaştığınızı gösterecek en güzel yoldur.

Keyif Dolu Bakım Kutusu‘yla annenize uzun zamandır ihtiyaç duyduğu keyifli bakımı armağan edebilirsiniz. Hediye kutusu fikri hoşunuza gidiyorsa Anneler Günü hediyeleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Anneyle Eğlenceli Bir Gün

Yaşlanmak aslında yaş almaktan ibaret olan bir kavramdır. Ve aslında içimizde bir parça asla büyümez. Annelerimizin bile… Ne kadar olgun gözükürlerse gözüksünler onlara eğlenceli bir gün sunmak harika hediyelerden biridir. Tabii bunu ancak kısıtlamalar sona erip normale döndüğümüzde yapabilirsiniz.

Lunapark

lunapark

Annenizi bir günlüğüne de olsa alıp lunaparka götürmeniz onu çocukluğuna götürecek tekrar enerji dolu hissetmesini sağlayacaktır. “Kaç yaşında kadın lunaparka mı gidermiş”leri bir kenara bırakın. Önemli olan annenizin mutlu ve neşeli olması. Dönme dolapta, eğlence trenlerinde ve pamuk şeker tadında kim mutlu olmaz?

1 buçuk senedir içinde bulunduğumuz zor ve sıkıntılı günlerin ardından siz de bunu hak ettiniz!

Tiyatro/Sinema

Kendilerini düşünmeye bile vakit bulamayan cefakar analarımız tiyatroya, sinemaya gitmeye nasıl vakit ayıracak? Annenize eğlence dolu bir gün armağan etmek için güzel bir tiyatro oyunu, film seçip güzel bir yemek ve tatlı ile taçlandırabilirsiniz. Sizinle birlikte gittiği güzel bir filmi veya oyunu asla unutmayacaktır.

Sevgi Evi Ziyareti

Çocuk Esirgeme Kurumu demek daha söylerken bile bir üzüntü duymamıza sebep oluyor… Annelerimiz yaradılışları gereği sonsuz sevgi ve şefkat doludur, yaptıkları şeyler için ne yapsak az kalır. Zaten anneler çok duygusal ve çok koşuşturuyor bir de oraya götürüp annemizi üzmek istemiyoruz diye düşünebilirsiniz, fakat oradan çıktıktan sonra içinizin dolacağı huzuru düşünün.

Anneniz çokça duygulanacak hatta belki ağlayacaktır. Nasıl iyi kalpli ve duyarlı bir evlat yetiştirdiğini görüp önce sizinle sonra kendisi ile gurur duyacaktır. Anneniz ile birlikte bir Sevgi Evi ziyareti gerçekleştirmeniz hem oradaki yüzlerce kimsesiz çocuğu mutlu edeceği gibi anneniz için de duygu yüklü unutulamaz bir anneye özel hediye olacaktır.

Anneye Hediye Seçerken Geleneksel Hediyelerden Sıyrılın!

Anneler Gününde veya diğer özel günlerde annenize onun eşsiz olduğunu, varlığı için minnettar olduğunuzu ve onu düşündüğünüzü hissettirecek hediyeler seçmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz.

Günümüzde anneye hediye denince ilk akla gelen ve en çok tercih edilen seçeneklerin tekstil ürünleri veya küçük mutfak aletleri olduğunu göz önünde bulunduracak olursak eğer bu seçeneklerle annemize olan hislerimizi ifade etme isteğimiz ne yazık ki imkansız bir hal alıyor.

Tam da bu nokta da sizi ve annelerinizi sevindirecek bir haberimiz var! Onlara sürekli erteledikleri mutluluğu yaşatmaya hazır mısınız? Muhiku olarak anneniz için tasarladığımız anneye hediye fikirleri ile annenize yepyeni deneyimler yaşatıp yüzündeki tebessümün sebebi olabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

    anneler-gunu-hediyesi-el-yapimi-hediye-fikirleri

    Anneler Günü Hediyesi El Yapımı Hediye Fikirleri

    anneler-gunu-hediyesi-ne-alabilirim-anneler-gunu-hediye-gonderme

    Anneler Günü Hediyesi Ne Alabilirim? Anneler Günü Hediye Gönderme