Connect with us

Anneye Hediye

Anneye Alınacak Hediye Seçenekleri Nelerdir? – Annenizi Mutlu Edin

Annelerimiz bizim için dünyadaki en özel insanlardır. Anne sevgisi içimizde ki en temel duygudur, hiç bir çaba sarf etmemize gerek olmadan doğal bir dürtü ile severiz annemizi. Annemizi mutlu etmek için ise küçük jestler yapmak isteriz, anneye alınacak hediye seçenekleri ile sizlere bu jestlerinizde yardımcı olmak istiyoruz.

Annelerimizi özel günlerde tabii ki mutlu etmek isteriz. Bizi hayata getiren, hasta olduğumuzda canı bizden çok yanan, biz iyi olduğumuzda bizden mutlu olan annelerimizin yüzünü her zaman güldürmek isteriz. Bunu çoğu zaman tatlı dilimizle yapabilsek de arada aldığımız hediyeler annelerimizi çok mutlu etmektedir.

Günlük yaşantımızda bir çok arkadaşımıza çeşitli özel günlerde hediyeler alsak da hediye alma kısmında annelerimiz biraz geri planda kalmaktadır. Tabii ki bunun sebebi annelerimizi az sevdiğimizden değil de hayatımızdaki bir çok insanın aksine annelerimizin bize karşı sağlıklı ve mutlu olmamız dışında beklentisi olmamasından kaynaklıdır.

Anneye alınacak hediye seçeneklerine geçmeden önce anneye alınmaması gereken hediyelerden bahsetmek istiyoruz. Çünkü yanlış alınan, aslında alınmaması gereken hediyeler hediyenin başta verdiği etkiyi büyük bir güçle yıkmaktadır.

Anneye Alınmaması Gereken Hediyeler

Ev Eşyaları

Ev Eşyası, Home Furnitures

En çok yaptığımız hatalardan birisidir bu, çünkü küçüklükten itibaren annelerimizi ev işleri ile uğraşırken görmekteyiz. Bu da annemizin evde yaptığı işleri onun zorunlu görevleri olduğunu düşünmemizi sağlamaktadır. Niyetimiz annemizin işlerini kolaylaştırmak ona vakit kazandırmak olsa da unutmamamız gereken bir şey var ki ev işleri annelerimizin zorunlu görevi değildir.

Bu noktada annemize yardım etmek istiyor isek o evde bizim de yaşadığımızı düşünerek elimizden geldiğince annemizden yük almalıyız. Bunun dışında annenize daha içi çekim gücü olarak aldığınız elektrik süpürgesi onu mutlu etmeyecektir zira o hediyeyi annenize değil eve almış olacaksınız.

En Çok Tercih Edilen Hediyeler

Dünya Kahveleri Kutusu
89.00₺
69.00₺
(75)
Kutuyu İncele
Dünya Çayları Kutusu
159.00₺
89.00₺
(16)
Kutuyu İncele
Helen Kutusu
169.00₺
109.00₺
(18)
Kutuyu İncele
Flora Kutusu
179.00₺
129.00₺
(7)
Kutuyu İncele
Hera Kutusu
189.00₺
139.00₺
(9)
Kutuyu İncele
Türk Kahvesi Kutusu
189.00₺
149.00₺
(18)
Kutuyu İncele

Tütün Ürünleri ve Gereçleri

Bizlerin asla böyle sağlıksız ve kötü şeyler kullanmasını istemeseler de maalesef ebeveynlerin bir kısmı tütün mamulleri ve gereçleri kullanmaktadır. Annenize örneğin bir sigara tablası yahut metal çakmak almanız onu mutlu etmeyecektir. Sağlığını bu derece kötü etkileyecek bir şeye destek verip önüne geçmek istememeniz de annenizi büyük ölçüde üzecektir.

Kıyafet

Kıyafet, clothes

Sizi bu yaşa getiren anneniz pek ala kendi alışverişlerini yapabilmektedir. Niyetiniz annenize güzel bir jest yapmak, onu mutlu etmek biliyoruz fakat kıyafet gibi sıradan bir seçeneği değerlendirmemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Anneye alınacak hediyelerden önce almamanız gereken belli başlı başlıklardan bahsetmek istedik. Ayaklarının altında cennetle dolaşan annelerimize hediye ne alsak az kalacaktır biliyoruz, yine de annelerimizin yüzünde tebessüm oluşturabilecek, onları daima düşündüğümüzü hissettirecek bir hediye almak isteriz. Aşağıda annelerimizin gülüşüyle yüzümüzü ısıtabilecek hediye seçeneklerini bulabilirsiniz. Bu seçeneklerimiz direkt olarak değerlendirmeseniz de en azından geliştirmeniz için size yardımcı olacaktır.

Anneye Alınacak Hediyeler

Seyahat

En çok tercih edilmesi ve annelerimizi en çok mutlu edecek olan hediye seçeneğini ilk olarak belirtmek istedik. Biz hayata geldikten sonra gerek ihtiyacımız olan bakımı sağlamak gerek günlük hayat koşuşturmasında annelerimiz kendini geri plana atarak gezme, eğlenme durumlarından feragat etmektedirler.

Annemize hediye olarak sadece hafta sonu için bile olsa küçük bir tatil hediye etmemiz onun mutluluğunu ne kadar düşündüğümüzü belirtecek ve kısa süreli de olsa annenize dinlenecek vakit sağlayacaktır.

Termal oteller özellikle annelerin çok keyif aldığı hem sağlıklı hem de kendilerini yenilenmiş hissettikleri konseptlerdir. Annenize bu tatilde eşlik etmeniz de onun mutluluğuna mutluluk katacak bir başka unsurdur. Kapadokya, imkanınız var ise yurt dışı gibi seçenekler de oldukça başarılı olacaktır.

Mücevherat

Aksesuar, accessories

Bu seçenek biraz lüks kaçıyor farkındayız fakat gücünü asla inkar edemeyiz. Annelerimize her şeyin en iyisine, en güzeline layık olduklarını anlatmanın çok güzel bir yolu olduğunu düşünüyoruz. Mücevheratların değerleri asla azalmaz, eskimez tıpkı annelerimize olan sevgimiz gibi.

Yine de bu seçeneği değerlendirirken maddi durumumuzu dikkate alarak bir hediye seçmemiz önemlidir. Zira kendimizi zora sokacak bir tercih annemizi mutlu etse dahi sonrasında bizim için endişelenecek ve hediyemizin etkisini azaltacaktır.

Saksı Çiçekleri

Hepimiz büyürken annemizin en az bir dönem çiçek baktığını gözlemlemişizdir. Annelerimizin çiçeklere nasıl çocukları gibi davrandığını ne büyük özen ve sevgi ile ilgilendiğini görmüşüzdür. Annelerimize bakımı çok da zor olmayacak ve keyifle bakabilecekleri bir saksı çiçeği aldığımızda ise onların ne kadar mutlu olduğunu görmemiz kaçınılmazdır.

Anneye alınacak hediyeler hediyelerin en geleneksel ve eskimeyecek seçeneğidir saksı çiçeği.

Renkli çiçekleri ve hoş kokuları ile çoğu saksı çiçeği gönlümüzü alsa da biz çiçek çeşitlerinin (bizce) en güzeli üzerinde durmak istiyoruz.

Orkide

orkide çiçeği, orchid flower

Orkideler Türkiye’de en çok sevilen çiçek çeşidi olarak geçmektedir. Ne kadar zarif ve güzel gözüktüklerini düşününce çok da şaşırmamamız gerekli aslında. Orkidelerin bakımı çok zor olmamakla birlikte çok yıllık bitkiler olup yılda 2-3 kez ama muhteşem güzellikte çiçek açması ile de kıymetini koruyan çiçeklerdendir. Her bütçeye uygun olan orkidelerin fiyatları ise değişken olup özel günlerde kurtarıcınız olabilir.

Orkidelerin uzun yıllar sağlam kaldığı ve çok yıllık bitkiler olduğundan bahsetmiştik. Eğer bakımı güzel yapılırsa 5 yıla kadar bozulmadan sağlıklı kalabilen çiçeklerdir. Orkide bakımı diğer bitkilerden biraz farklı olmakla birlikte çok zor değildir.

Son olarak ise orkidelerin yılda bir kaç kez çiçek açtığını belirtmiştik. Maalesef bu güzel bitkinin hoş kokulu güzel çiçekleri her zaman üzerinde kalmıyor. Çiçeklerini döktüğü zaman ise 2 uzun dal olarak kalmaktadır, fakat bu sizi korkutmasın çünkü orkide nasıl çiçek açtırılır konusunu sizler için daha önce A’dan Z’ye ele aldık.

Anneleriniz dünyadaki en büyük hediye olarak sizlerin varlığını görmektedir ve onları mutlu etmek için mutlaka bir şey almak zorunda olduğunuz hissine kapılmamalısınız. Anneye alınacak hediyeler tabii ki onları mutlu edecektir fakat sizden duyacakları bir kaç güzel sözün her şeye bedel olacağını ve onları çok mutlu edeceğini unutmayın.

Her anne tek başına dünya üzerindeki en önemli kişidir. Sizi hayata getiren ve olduğunuz kişi haline gelene kadar geçen sürede harcadığı emek, size verdiği sevgi her şeye bedeldir.

Annenize Hediye Seçerken Geleneksel Hediyelerden Sıyrılın!

Anneler gününde veya diğer özel günlerde annenize onun eşsiz olduğunu, varlığı için minnettar olduğunuzu ve onu düşündüğünüzü hissettirecek hediyeler seçmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Günümüzde anneye hediye denince ilk akla gelen ve en çok tercih edilen seçeneklerin tekstil ürünleri veya küçük mutfak aletleri olduğunu göz önünde bulunduracak olursak eğer bu seçeneklerle annemize olan hislerimizi ifade etme isteğimiz ne yazık ki imkansız bir hal alıyor. Tam da bu nokta da sizi ve annelerinizi sevindirecek bir haberimiz var! Onlara sürekli erteledikleri mutluluğu yaşatmaya hazır mısınız? Muhiku olarak anneniz için tasarladığımız anneye hediye fikirleri ile annenize yepyeni deneyimler yaşatıp yüzündeki tebessümün sebebi olabilirsiniz.

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Anneye Hediye

To Top