Connect with us

Anneye Hediye

Hediye Rehberi: Annenize alabileceğiniz hediyeler nelerdir?

Hediye Neden Verilir?

Hediye; bazen sevgini göstermek, mutlu etmek için bazen de o günü , o anı, o kişiyi hatırladığını belli etmek için verilir. Hayatımız boyunca  bir çok önemli an’a şahitlik ediyoruz. Doğum günleri, yıl dönümleri, mezuniyet, ev hediyesi,  anneler günü, babalar günü, mesleklere özel günler… Mutlu edeyim, şaşırtayım, unutmadığımı hatırlatayım derken artık hediye seçeneklerini tükettik.

Bugüne dek hemen hemen herkese hediye aldık; ailemize, öğretmenimize, arkadaşımıza, sevgilimize, eşimize…  Birçok kez hediye bulmak için günlerce uğraştık. Genelde kurtarıcımız ya kıyafet, takı ya da alındığında mutlu eden fakat daha sonra hatırlanmayan, solan, çiçekler gibi anlık hediyeler oldu. Unutulmaması gereken şey ise zamansız hediye bulmak günlük telaşımızda her zaman mümkün olmasa da üzerinde uğraştığınızı belli eden hediyeler, alan kişi için en kıymetli şey olacaktır.

Anneye Hediye, Gift to Mother

Kişiye Özel Hediye Olur Mu ?

Peki hediyeyi alacağımız kişi hediye seçmede önemli midir? İçinizden evet dediğinizi duyuyoruz. Üzerinde çok düşündük, zaman harcadık, gezdik ve o zamansız hediyeyi bulduk fakat o vereceğiniz kişiye uyan bir hediye mi? Şöyle ki  cinsiyete ve yaşa göre, bize yakınlığı uzaklığına göre, samimiyetimize ve mesafemize göre hediyeler değişmektedir. Hatta o duruma, o mevsime göre bile değişir 🙂 Çok zormuş bu iş diyerek pes etmek yok. Yazımızda tüm soruların cevabını bulmaya çalışacağız.

Anneler Günü, Mothers Day

Annenize Alabileceğiniz Hediyeler Nelerdir?

Şüphesiz ki hayatta en çok kıymet verdiğimiz hazinemiz ailemizdir. Onları en iyi biz tanıyamayız ama bizi en iyi tanıyan onlardır. Doğumumuzdan itibaren annemiz/ babamız yanımızdadır. Kimseye söyleyemediklerimizi onlara söyledik, ve zaman geldi biz söylemeden de derdimizi anladılar. Eşyalarımızın nerede olduğunu dahi annemize sorup öğrendik.

En çok onları mutlu etmek istedik, hedeflerimize bile ilk maaşla onlara bir şeyler alacağımızı ekledik. En önemli anlarımıza onlar şahit etsin istedik. Her fotoğraf karesinde güçlü elleriyle omzumuzu tutan da onlardı, yanımızda olmasalar da bir telefon kadar uzağımızda olanlar da onlardı. Fakat bir kişi vardır ki hayatta hep deriz ” onun hakkı ödenmez”. Gerçekten de öyledir, ne alsak ne versek ne söylesek boş kalır. Evet bildiniz ; annemiz! Söylediğimiz ilk kelimelerden biri anne değil miydi? Güzel bir tesadüf mü, sevgi bağı mı, ihtiyaç mı? 🙂

Doğru bir söz vardır ki o da şu; annelik hiç bitmeyen bir meslektir, sizler kaç yaşına gelirseniz gelin onun gözünde hep bir çocuk kalacaksınız. Her zaman bize öğüt vermeye, koruyup kollamaya devam edecekler ve etmeliler. Annelerin önemi yadsınamaz çünkü onlar bizi nasıl yetiştirirse bizler de ileride çocuklarımızı öyle yetiştiriyoruz bu böyle sürüp gidecek. Biz ne kadar iyi bir ortamda büyürsek etrafımıza da aldığımızı, yaşadığımızı yansıtıyoruz. Bu sebepledir ki ilk eğitim ailede başlıyor ve sonrası okulla beraber devam ediyor.

En Çok Tercih Edilen Hediyeler

Dünya Kahveleri Kutusu
89.00₺
69.00₺
(75)
Kutuyu İncele
Dünya Çayları Kutusu
159.00₺
89.00₺
(16)
Kutuyu İncele
Helen Kutusu
169.00₺
109.00₺
(18)
Kutuyu İncele
Flora Kutusu
179.00₺
129.00₺
(7)
Kutuyu İncele
Hera Kutusu
189.00₺
139.00₺
(9)
Kutuyu İncele
Türk Kahvesi Kutusu
189.00₺
149.00₺
(18)
Kutuyu İncele

Happy motherd day, anneler günü

Anneler Günü Hediyeleri

Peki annemize anneler günü hediyesi alırken nelere dikkat etmeliyiz? Gerek doğum gününde gerekse anneler gününde annemize hediye seçmek oldukça zordur. Her yıl mayıs ayının ikinci haftası anneler günü olarak kutlanır. Günler öncesinden sık sık kampanyaları ve reklamları görmeye başlarız. Mağazaların her biri anneler günü için indirim yaparken sokaklar da afişlerle doludur. Sosyal medya paylaşım siteleri anneyle çekilen fotoğraflarla kaplanır. Belirlenmiş günleri sevmediğimizi sık sık vurgulasak da bu günler dışında hediye almak çoğumuzun aklımıza gelmez bile.

Oysaki içten geldiği zamanlarda yaptığımız küçük sürprizler özel günlerde alınan pahalı ve abartılı hediyelerden daha anlamlıdır. Anneler gününde en çok satılanlar arasında mutfak eşyaları ve çiçekler yer alıyor. Annelere özel ödül plaketleri, (yılın annesi, dünyanın en  iyi annesi…) takılar, ( kolye, küpe, künye) çerçeveli fotoğraflar, süslü mesajlar, çikolata kutusu… Liste bu şekilde uzayıp gidiyor.

Peki annenizin çok yönlü olduğunu ve hatıralara önem verdiğini düşünürsek bunların kaçı kalıcı? Yıllarca beraber tonlarca anı biriktirdiniz, yaşınız kadar annenizle zaman geçirdiniz. Asla solmayacak sevgi çiçeğimiz annemize solmayan anılar, yeni deneyimler hediye etmemiz daha anlamlı değil mi? Belki de yapmak istediği bir hobisi vardır bunun yolunu açmalıyız, gitmek istediği şehre olan bir bileti  hediye etmeliyiz. Anneler her zaman fedakardır. Kendi istediklerini hep öteler, ileriye atarlar belki siz bunu yapmasına veya almasına yardımcı olabilirsiniz.

Aslında onları mutlu etmek için bir şey satın almamıza  da gerek yok. Ona ayıracağınız bir gün, onunla yapacağınız güzel bir kahvaltı ve biraz yürüyüş, bir fincan kahve ve en yakın arkadaşınızla güzel bir sohbetten daha değerli ne olabilir?

Ona sevdiği şarkıyı söyleyin, onu ne kadar çok sevdiğinizi sık sık dile getirin. Annenizi mutlu etmek o kadar kolaydır ki el yapımı bir şey, bir not, sabah güzel bir  günaydın mesajı… Çünkü maddi olanlar onun için önemli değildir. Siz onun canısınız hiçbir şey yapmasanız da mutlu olacaktır çünkü sizden hiçbir beklentisi yoktur, tek isteği sizin iyi olmanızdır.

Hediye, gift

Anneler Günü Hediyesi Seçerken Geleneksel Hediyelerden Sıyrılın!

Anneler gününde annenize onun eşsiz olduğunu, varlığı için minnettar olduğunuzu ve onu düşündüğünüzü hissettirecek hediyeler seçmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Günümüzde anneye hediye denince ilk akla gelen ve en çok tercih edilen seçeneklerin tekstil ürünleri veya küçük mutfak aletleri olduğunu göz önünde bulunduracak olursak eğer bu seçeneklerle annemize olan hislerimizi ifade etme isteğimiz ne yazık ki imkansız bir hal alıyor. Tam da bu nokta da sizi ve annelerinizi sevindirecek bir haberimiz var! Onlara sürekli erteledikleri mutluluğu yaşatmaya hazır mısınız? Muhiku olarak anneniz için tasarladığımız anneye hediye fikirleri ile annenize yepyeni deneyimler yaşatıp yüzündeki tebessümün sebebi olabilirsiniz!

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Anneye Hediye

To Top