Amcalar Günü Var mı, Amcalar Günü Ne Zaman?

amcalar-gunu-var-mi-amcalar-gunu-ne-zaman

Ailemizin renkli karakterleri arasında amcalar da önemli bir yere sahiptir. Amcalar, zaman zaman eğlenceli anılarımızın, destekleyici sözlerin ve unutulmaz öğütlerin sahibidir. Peki, acaba amcalar için özel bir gün var mı? İşte bu yazıda, “Amcalar Günü” hakkında genel bilgileri bulabilir, bu özel günün ne zaman kutlandığını öğrenebilirsiniz.

Ailenizin her bir ferdi için özenle hazırlanan hediyeler Muhiku’da. Muhiku’nun her bir detayı büyük bir titizlikle hazırlanan hediye kutusu seçenekleri içinde amcanızı mutlu edecek setleri de bulabilirsiniz. Ayrıca erkeğe hediye koleksiyonunda yer alan özel setlerle amcanıza tarifsiz bir mutluluk yaşatabilirsiniz.

Peki, Amcalar Günü var mı, varsa ne zaman kutlanır? Gelin hep birlikte bu özel günün ne zaman kutlandığını ve kutlamaya yakışacak hediye fikirlerini hep birlikte keşfedelim.

Amcalar Günü Nedir?

amcalar-gunu-muhiku-blog

Amcalar Günü, babamızın kardeşi ve bize babamız kadar yakın olan aile fertlerinin öneminin anıldığı bir gündür. Amcalara adanan bu özel günde çeşitli etkinlikler düzenlenebilir. Bunların yanı sıra küçük hediyelerle amcalarımızın gönlünü hoş edebiliriz.

Peki ama Amcalar Günü ne zaman kutlanmaktadır? Gelin bu özel günün ne zaman kutlandığına birlikte bakalım.

Amcalar Günü Ne Zaman?

Amcalar, ailelerin dinamiklerine farklı bir tat ve derinlik katan kişilerdir. Neşeli anılarımızın ve değerli öğütlerin sahibi olan amcalar, genellikle yaşam deneyimleri ve bilgelikleriyle çevremizi aydınlatırlar. Amcalar Günü, bu özel insanlara minnettarlığımızı ve sevgimizi ifade etmek için bir fırsattır.

Amcalar, sadece biyolojik bağlarla değil, aynı zamanda samimi dostluklarla da bağlı olabileceğimiz kişilerdir. Bu özel gün, amcalarımıza olan sevgi ve saygımızı dile getirerek bu bağları güçlendirmek için harika bir vesiledir.

Amcalar Günü, Türkiye’de her yıl 26 Temmuz tarihinde kutlanmaktadır. Her ne kadar resmi bir Amcalar Günü olmasa da, bazı ülkelerde ve topluluklarda amcalar için ayrılan günler bulunmaktadır.

Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nde “Amcalar ve Teyzeler Haftası” (National Aunt and Uncle’s Day), Temmuz ayının dördüncü haftasında kutlanır. Bu hafta boyunca, amcalar ve teyzeler özel olarak anılır ve aile içi bağlar güçlendirilir.

Diğer ülkelerde ise benzer etkinlikler farklı tarihlerde gerçekleşebilir. Aileler, amcalarına olan sevgi ve saygılarını ifade etmek için yıl boyunca çeşitli zamanlarda özel etkinlikler düzenleyebilirler.

Amcalar Günü için Hediye Fikirleri

en-yeni-erkege-hediye-kutusu
Erkeğe Hediye Kutusu

26 Temmuz Amcalar Günü’nde kıymetli amcanıza özel ve anlamlı bir hediye vermek istiyorsanız önerilerimiz tam size göre. Amcaya hediye fikirleri içinden sizin için en değerli hediyeleri seçtik.

O halde sizi daha fazla bekletmeden fikirlerimize geçelim.

Erkeğe Hediye Kutusu

En ince detayına kadar özenle tasarlanan bu kutu, amcanızın günlük rutinlerine keyif katacak. Kahve saatinden okuma saatine kadar pek çok ana eşlik edecek olan Erkeğe Hediye Kutusu 26 Temmuz’a çok yakışacak.

Muhiku’nun Erkeğe Hediye Kutusu içinde;

 • Guatemala HueHuetenango kahvesi,
 • Seramik kupa,
 • Yade okyanus kokulu aromaterapi mum,
 • Yade okyanus kokulu kolonya,
 • French press,
 • Seçeceğiniz bir kitap,
 • Ayrıca hediye notunuz yer alıyor.

Hediye notunuzu oluştururken son başlıkta yer verdiğimiz Amcalar Günü şiiri fikirlerinden ilham almayı unutmayın deriz.

Kahve Keyfi Hediye Kutusu

kahve-keyfi-hediye-kutusu-yeni-tasarim

Bir fincan kahvenin keyfi nasıl mı çıkar? Elbette Kahve Keyfi Hediye Kutusu’yla. Farklı çiftliklerin en kaliteli kahve çekirdeklerinden elde edilen çeşitlerin yer aldığı bu özel kutuda yok yok. Kahve molalarına çok yakışacak bu kutuyla 26 Temmuz’da kahvesever amcanıza harika bir sürpriz yapabilirsiniz.

Muhiku’nun Kahve Keyfi Hediye Kutusu içinde;

 • Burundi Afric kahvesi,
 • Guatemala HueHuetenango kahvesi,
 • Siyah seramik kupa,
 • Siyah çizgili beton bardak altlığı,
 • 4 farklı tütsü ve tütsü kayığı,
 • Son olarak ise hediye notunuz yer alıyor.

Hediye notunuzla birlikte bu eşsiz kutu bambaşka bir anlam kazanacak.

Türk Kahvesi Kutusu

en-yeni-turk-kahvesi-kutusu

Amcanızla bir fincan bol köpüklü Türk kahvesi eşliğinde keyifle sohbet etmek ister misiniz? Geleneksel Türk kahvesinin modern çizgilerle harmanlandığı Türk Kahvesi Kutusu size bu keyfi derinden yaşatacak.

Muhiku’nun Türk Kahvesi Kutusu içinde;

 • Geleneksel Mithra Türk kahvesi,
 • Mat siyah seramik fincan takımı,
 • CHOCCO’M el yapımı çikolata,
 • Yade kahveli aromaterapi mum,
 • Ayrıca hediye notunuz yer alıyor.

26 Temmuz’da bu özel kutuyla amcanıza unutamayacağı bir sürpriz yapabilirsiniz.

Bonus: Amcalar Günü Şiiri

anneler-gunu-siiri-uzun

Gelelim Amcalar Günü’nün şanına yakışacak dizelere. Bu dizelerin her biri amcanızın yüreğine dokunacak. İşte Amcalar Günü kutlamanıza anlam katacak o şiir.

“Büyüdüğümüz o masum yıllarda,
Amcanın omzunda bulduk sığınağı.
Öğütleriyle aydınlandık yollarında,
Her daim yanımızda olan bir destekçiyi.
Gözlerinde gizlenmiş hayatın hikayesi,
Sesinde anlatılan yaşamın dersleri.
Amca, sen bize bir rehber oldun,
Sevginle ısıtan, bize umut verdin.
Bugün sana özel bu dizeleri sunuyoruz,
Amcalar Günü kutlu olsun, coşku içinde.
Sevgiyle sarılıyoruz, minnetle bakıyoruz sana,
Amca sevgisi kalbimizde, sonsuza dek yaşayacak bir hazine.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir

tum-ozel-gunlere-uygun-anlamli-hediyeler
Daha Fazla

Tüm Özel Günlere Uygun Anlamlı Hediyeler

İçindekiler Gizle Erkeğe Anlamlı HediyeErkeğe Hediye KutusuKendine Vakit Ayır Hediye KutusuKol SaatiZippoKadına Anlamlı HediyeKeyifli Saatler Hediye KutusuÇiçek Doğallığı…