Şahmeran

X
Filtre
Filtre
 • Model
 • Renk
 • Materyal
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Model
 • Renk
 • Materyal
Temizle
  • Model
  • Renk
  • Materyal
  • Rose - 925 Ayar Gümüş Zincir Şahmeran
   %50 İndirim!
   Original price was: 488,00 TL.Current price is: 244,00 TL.
   Tükendi
  • Rose - 925 Ayar Gümüş Swarovski Taşlı Yıldız Tasarım Şahmeran
   %50 İndirim!
   Original price was: 470,00 TL.Current price is: 235,00 TL.
   Tükendi
  • Rose - 925 Ayar Gümüş Swarovski Taşlı Kelebek Motifli Tasarım Şahmeran
   %50 İndirim!
   Original price was: 638,00 TL.Current price is: 319,00 TL.
   Tükendi
  • Rose - 925 Ayar Gümüş Zincir Tasarım Şahmeran
   %50 İndirim!
   Original price was: 488,00 TL.Current price is: 244,00 TL.
   Tükendi
  • Gümüş - 925 Ayar Gümüş Swarovski Baget Taşlı Tasarım Şahmeran
   %50 İndirim!
   Original price was: 436,00 TL.Current price is: 218,00 TL.
   Tükendi

  İçindekiler

  925 Ayar Gümüş Şahmeran Takı Modelleri Muhiku’da!

  925 ayar gümüş şahmeran takılarla sevdiklerinize en az onlar kadar zarif bir hediye verin! 

  Hem bileklik hem de yüzük şıklığı yaşatan şahmeranlarla tarzınızı bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Üstelik 925 ayar gümüşün kalitesiyle bu takıları yıllar boyu kullanabilirsiniz.

  Gümüş şahmeran bileklik fiyatları çok yüksek olmadığı için hediye alırken bütçenizi de zorlamayacaktır. Üstelik oldukça estetik bir görünüme sahip olduğu için her kadına hitap edecektir.

  Muhiku’da her tarza ve her bütçeye uygun hediye bulabilirsiniz. Sevgilinize ya da yakın arkadaşınıza hediye alacaksanız ona içerisinde şahmeran takı bulunan bir kutu hazırlayabilirsiniz. Ya da dilerseniz yalnızca takı armağan edebilirsiniz. 

  Şahmeran fiyatları çok yüksek olmadığı için yanına birkaç ürün ekleyerek harika bir kutu tasarlayabilirsiniz. Küpe ve kolye ekleyerek gümüş takı seti hazırlayabileceğiniz gibi dilerseniz yanına fular, çay, kahve de ekleyebilirsiniz. 

  Muhiku’daki şahmeran modelleri rose ve beyaz gümüş renklerdedir. Böylelikle oldukça modern gözükür. Yenilikçi hediye arayışındaysanız bu modelleri rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. 

  Aynı zamanda 925 ayar gümüş dayanıklı olduğu için sevdiklerinizi yarı yolda bırakmayacaktır. Onlara yaptığınız sürpriz bir ömür boyu kalıcı olacaktır. Hep aynı hediyeleri almaktan sıkıldıysanız bu modellerle onlara farklı bir sürpriz yapabilirsiniz. 

  Farklı Tarzlara Göre Şahmeran Seçimi Nasıl Yapılır?

  Hediye olarak şahmeran bileklik almak istiyor fakat nasıl seçeceğinizi bilmiyorsanız size yardımcı olacak birkaç ipucu paylaşalım. Böylelikle çevrenizdeki kadınlar için en uygun modeli seçebileceksiniz.

  • Sevgilinize özel bir günde hediye alacaksanız Swarovski taşlı şahmeran tercih edebilirsiniz. Özellikle doğum gününde farklı bir sürpriz yapmak için alabilirsiniz. 
  • Eşinize yıl dönümü hediyesi almak istiyorsanız baget taşlı şahmeran oldukça şık bir seçim. Tabii ki ablanıza ya da yakın bir arkadaşınıza evlilik hediyesi olarak da tercih edebilirsiniz. 
  • Kız arkadaşa hediye alacaksanız kelebek motifli şahmeran modelini seçebilirsiniz. Genç kızlar için çok daha uygun olacaktır. Kızıma ne hediye alsam diye düşünüyorsanız kelebekli takılar harika bir seçim!
  • Her yaştan bayana zincir şahmeran tercih edebilirsiniz. Rose renginde olduğu için joker olarak düşünebilirsiniz. Sarı takı mı beyaz takı mı diye düşünmek yerine herkese yakışacak rose takılar işinizi kolaylaştıracaktır. 
  • Yıldız figürlü şahmeranı mezuniyet hediyesi olarak değerlendirebilirsiniz. Kızınıza karne hediyesi ya da sevgilinize yeni iş hediyesi olarak da düşünebilirsiniz. 

  Şahmeranlar bilekliklere göre daha çarpıcı bir havaya sahip olduğu için dikkat çekmekten korkmayan kadınlara hitap edecektir. İş hayatında ve günlük yaşamında giydiklerine dikkat eden, titiz ve şık kadınlara hediye ederek onları çok mutlu edebilirsiniz. 

  Diğer taraftan bu takılar her yaştan kadına yakışacaktır. Genç kızlara da yaşça büyük hanımlara da alabilirsiniz. Elleri daha zarif ve güzel gösterdiği için hediyenizden çok memnun kalacaklardır. 

  Şahmeran İsmi Nereden Gelmektedir?

  Son olarak şahmeran isminin nereden geldiğini merak edenler için hikayesinden bahsedelim. 

  Şah-maran kelimesindeki “maran” Farsça yılan kelimesinin çoğuludur. Şahmaran ise yılanların şahı anlamına gelmektedir. Vücudunun alt kısmı yılan, üst kısmı ise kadındır. Bilgeliğin ve şifanın kaynağıdır. 

  Rivayete göre Cemşab adlı bir genç kuyunun dibinde bir delik bulur. Deliği büyüterek içine girer ve yılanların şahı Şahmaran’la tanışır. Bir süre birlikte kaldıktan sonra Cemşab köyüne geri döner. Bu sırada hasta olan padişah, Şahmaran’ı bulup iyileşmek ister.

  Cemşab’ın onunla olan bağı ortaya çıkınca Şahmaran bir tarif verir. Bu tarif sonucunda Cemşab Lokman Hekim olur, padişah ise yaşamaya devam eder. 

  Bugün taktığımız bileklikler de ismini şifa ve bilgi kaynağı yılanların şahından almıştır.

  S: ✨ En çok tercih edilen şahmeran modelleri nelerdir?
  C: Küçük motiflere sahip zincir şahmeranlar sıklıkla tercih edilmektedir. Şahmeran doğası gereği ağır ve gösterişli bir takıdır. Takının üzerindeki küçük motifler onu daha sportif hale getirir.
  S: Şahmeran alırken nelere dikkat etmek gerekir?
  C: Şahmeran alırken ten renginizi ve stilinizi göz önünde bulundurmalısınız. El bileklerinizdeki damarlar yeşil gözüküyorsa altın kaplama, mavi gözüküyorsa gümüş renkleri tercih edebilirsiniz. Daha çok spor şık giyiniyorsanız motifli şahmeran tercih edebilirsiniz. Şık gömlekler ve eteklerle daha feminen/romantik tarza sahipseniz küçük taşlı şahmeranlara yönelebilirsiniz.
  S: Hediyelik şahmeran nasıl seçilir?
  C: Hediyelik şahmeran seçerken de karşınızdaki kişinin ten rengini dikkate almalısınız. Kırmızı, turuncu, kahverengi gibi sıcak tonlar ona daha çok yakışıyorsa altın kaplama şahmeran seçmelisiniz. Mavi, gri ya da pembe gibi tonlar daha çok yakışıyorsa gümüş renklere yönelmelisiniz. Giyim tarzı da şahmeran alırken belirleyici olabilir.
  S: Hediyelik şahmeran yanına neler eklenebilir?
  C: Hediyelik şahmeran yanına Türk kahvesi, fincan takımı ve çikolata ekleyerek otantik bir hediye kutusu hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz kutunun içine kuru çiçek buketi de ekleyebilirsiniz.