Kolye

X
Ürünleri Sırala

Birbirinden Şık 925 Ayar Gümüş Kolye Modelleri Muhiku’da!

Gümüş kolye erkek ya da kadın herkesin severek kullandığı takı çeşitlerinden biri. Çünkü değerli madenler içinde fiyat açısından en uygun olan seçenek. Üstelik oldukça da şık. Dolayısıyla sevdiklerimize hediye seçerken de listenin en başında bu seçeneğe yer veririz.

Gümüş kolyeler gerek günlük hayatımızda gerek ise özel günlerde tarzımızın tamamlayıcısı olur. Özellikle özel günlerde gümüş takılarla en sade kombinlerimize bile şık bir hava katabiliriz.

Eğer siz de şıklığınızdan ödün vermek istemiyorsanız, günlük yaşantınızda ya da en özel zamanlarda gümüş takı modelleri ile zarif ve bir o kadar da havalı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gümüş kolye bayan kullanıcılar tarafından daha çok tercih ediliyormuş gibi görünebilir. Fakat bu durum sizi yanıltmasın. Çünkü artık erkekler de en az kadınlar kadar giyimlerine kuşamlarına dikkat ediyorlar.

Bunun farkında olan tasarımcılar ve üreticiler de erkek kolye modelleri ile onların taleplerini de fazlasıyla karşılıyorlar.

Hediyeleşme yüzyıllardır süregelen bir eylem. Gümüş kolyeler ise tarih boyunca bu eylemin vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Yediden yetmişe herkese hitap eden bu hediyelik dünyanın en zarif ve en şık hediye seçeneği olabilir. 

Muhiku da hediyeleşme kültürünün ayrılmaz bir parçası olan gümüş kolyeyi yenilikle buluşturdu. Birbirinden şık ve bir o kadar da zarif gümüş kolye modelleri ile gerek kendinizi gerek ise sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Tarzıma En Uygun Gümüş Kolye Hangisi?

Kız arkadaşa hediye seçerken de erkek arkadaşa hediye seçerken de tercih edebileceğiniz gümüş kolye modelleriyle hatırası bir ömür yaşayacak bir sürpriz yapabilirsiniz. Ayrıca annenize, eşinize ya da sevgilinize şık ve anlamlı bir hatıra bırakabilirsiniz.

Fakat seçim yaparken oldukça dikkatli olmalısınız. Çünkü sevdiklerinizin tarzına uygun seçimler yapmadığınız takdirde hediyeniz ilk günkü parlaklığıyla kutusuna hapis olacaktır.

Peki, tarzınıza ya da sevdiklerinizin tarzına en uygun 925 ayar gümüş kolye hangisi?

  • Hediye alacağınız kadının tarzı hakkında fikir sahibi değilseniz ya da bir çıkarımda yapamıyorsanız kesinlikle harfli kolye tercih edebilirsiniz. Basit duracağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Harf kolye altın kaplama ya da sade gümüş modelleriyle oldukça şık bir seçim olacaktır. Örneğin hediye alacağınız kişinin adı Beyza ise; B harfli kolye tercih edebilirsiniz.
  • Sade ve şık olmayı sevenler için yonca kolyeyi tercih edebilirsiniz.
  • Şıklığıyla dikkat çekenler için ise en güzel seçim Swarovski taşlı kolyeler olacaktır. Özellikle baget kolye modellerinin oldukça şık olduğunu söylemeliyiz.
  • Hediye alacağınız kişi otantik bir tarza sahipse göz tasarımlı kolyeleri ya da Fatma Ana Eli tasarımlı kolyeyi tercih edebilirsiniz. Özellikle berceste kolyeler oldukça şık ve otantik bir seçim olacaktır.
  • Erkekler için ise daha uzun zincirli bir model seçmenizi öneririz. Çapa motifli kolye özellikle erkek arkadaşınız ya da kardeşiniz için güzel bir seçim olacaktır.

Sevdiklerinize doğum günlerinde, yıl dönümlerinde, Sevgililer Günü’nde, Anneler Günü’nde ya da yılın diğer özel zamanlarında gümüş kolye hediye edebilirsiniz. 

Dilerseniz diğer gümüş takı modelleri ile şık bir set oluşturabilirsiniz. Ayrıca Muhiku’nun size yüzlerce ürünle kendi hediye kutunuzu tasarlama imkanı verdiğini de hatırlatmak isteriz. Farklı hediyeliklerle süslediğiniz hediye kutunuzu şık bir dokunuşla tamamlayabilirsiniz.

Gümüş Kolye Nasıl Parlatılır?

Ne kadar dikkatli kullanırsak kullanalım gümüş kolyelerde bir süre sonra kararmalar oluşabilir. Fakat bu durum canınızı sıkmasın. Dışarıda ekstra bir masraf yapmadan gümüş kolyelerinizi evde kolaylıkla ilk günkü parlaklığına kavuşturabilirsiniz.

Bunun için ihtiyacınız olan tek şey evdeki malzemeler. Su, iki kaşık sirke ve iki kaşık da karbonatla bu sorunu kısa sürede çözebilirsiniz.

Kaynayan suyun içine iki kaşık sirke ve iki kaşık karbonat ekleyin. Gümüş kolyelerinizi bu suyun içinde en az yarım saat bekletin. Yarım saatin sonunda kolyelerinizin esi parlaklığına kavuştuğunu göreceksiniz.